2016

Max Verstappen teenis Hispaanias ajaloolise võidu

Max Verstappen sai noorimaks vormel-1 võitnud juhiks, kui ta teenis Red Bull Racinguga debüteerides Hispaania Grand Prix’l sensatsioonilise võidu.

Red Bull Racing

Viska viis!

Üks nädalavahetus – viis tiitlit Red Bulli mootorispordi sportlastele: Marc Marquez (ESP) – MotoGP tšempion, Sébastien Ogier (FRA) – World Rally tšempion, Mattias Ekström (SWE) – World Rallycrossi tšempion, Marco Wittmann (GER) – DTM-i tšempion, Kenan Sofuoglu (TUR) – World Supersport’i tšempion

Red Bull / Motorsports

Max Verstappeni lumesõit!

Paljude poolt talvespordi Monte Carloks kutsutud Kitzbühel muudeti esimeseks Alpi mäetippudes peetud vormel-1 etenduse asukohaks! Legendaarsete Hahnenkammi suusavõistluste järelkajas vabastas Max Verstappen Red Bull Racingu maailmameistrivõistluste võiduauto jõu. Hollandi võidusõitja pakkus 3500 pealtvaatajale suurepärases talveilmas imelist eelvaadet – seda 2016. aastal vormel-1 Austria Grand Prix’l üle 1600 meetri kõrgusel merepinnast.

Vaata, kuidas Max Verstappen lumel sõidab

Bryce Menzies (USA) – New Frontier’ autohüppe maailmarekord

Pärast kuuekuulist ettevalmistust tegi Bryce Menzies ajalugu, kui hüppas oma maastikuautoga 115,6 m kõrgusele New Mexico kummituslinna kohale ning saavutas uue autohüppe kaugusrekordi. Projektis oli näha, kuidas Menzes maandus oma Pro 2 võidusõiduveoautos rambilt rambile ning kihutas mööda senisest 91,7-meetrisest Guinnessi maailmarekordist ning 101,1-meetrisest mitteametlikust rekordist. Kohapeal oli Guinnessi maailmarekordite kohtunik, kes kinnitas vahemaa ning registreeris uue maailmarekordi.

Bryce Menzies New Frontier

Red Bull MotoGP algajate karika 10-aastane tähtpäev

Kümme aastat, 112 võidusõitu ning enam kui 30 riigist 144 sõitjat, kes on võistelnud parimail Grand Prix’ radadel. Paljud tänastest algajatest polnud veel juhtrauastki haaranud, kui Johann Zarco 2007. aastal esimese karika võitis. Sellest ajast saati on 26-aastane prantslane oma 4 karikale lisanud 13 Grand Prix’ võitu. Eelmisel aastal võitis ta Moto2 maailmatiitli ning on oma punktidega ka sel hooajal esikohal.

Red Bull MotoGP algajate karikas

MotoGP on tagasi Austrias!

FIMi, IRTA ja Dornati esindavatest liikmetest koosnev Grand Prix’ nõukogu nimetas 2016. aasta Austria GP hooaja parimaks. See juhtus pärast MotoGP augustikuist tagasipöördumist Austriasse, Spielbergi lähedal asuvasse Red Bull Ringile pärast 19-aastast pausi. Itaalia sõitja Andrea Iannone teenis võidu vapustava väljamüüdud kohtadega publiku ees, mille taustaks olevad Alpid täiustasid järjekordset sensatsioonilist peatükki MotoGP ajaloos – Red Bull Ring ilmus jälle suure pauguga areenile. Suurepärase organiseerituse, teenuste ja õhkkonna eest autasustatud Austria GP liigub edasi 2017. aastasse, püüdes prestiižset auhinda säilitada.

Projekt Spielberg

Red Bull Mind Gamers

2016. aasta suvel käivitasime Red Bull Mind Gamersi – probleemilahenduse platvormi, mis on saadaval kõigile, kes soovivad oma mõistust erinevatel viisidel proovile panna. Lisaks redbullmindgamers.com lehel asuvatele iganädalastele online-nuputamismängudele, mille on loonud mängudisainerid üle maailma (MIT, TU Wien, NYU jne), lõime me müstilise kuubi, mis toob mõistatused pärismaailma ning mida saab lahendada live-ürituste raames neljaliikmeliste gruppidega. Uuri lähemalt ning pane oma mõistus meie platvormil proovile.

Pane end Red Bull Mind Gamersil proovile

Red Bull X-Fightersi 15. aastapäev

Maailma prestiižseim vabastiilis motokrossi-sündmus tähistab oma 15. aastapäeva Hispaania pealinna legendaarsel härjavõitlusareenil. Läbi aastate on üle 320 000 pealtvaataja olnud tunnistajaks 16 riigist pärit parimate FMX-sõitjate rekorditele.

Uuri lähemalt

Esimene Red Bull Cliff Divingu ööüritus

Maailma parimad kaljusukeldujad on Red Bull Cliff Divingu maailmaseeria raames silmitsi seisnud erinevate tingimustega, kuid 2016. aasta hooaja finaal Dubais esitas neile uue väljakutse. Pärast üheksat üritust ümber maailma lõpetas suurim Red Bull Cliff Diving maailmaseeria hooaeg viimse etteastega ning pidas esimese öise sündmuse suurepärasel Dubai Marinal. 12 000 fänni täitsid restoranid, rõdud ja käänulise promenaadi, et olla tunnistajaks Rhiannan Ifflandi (AUS) viiele võidule seitsmel võistlusel, Andy Jonesi (USA) esmavõidule ning Gary Hunti (UK) kuuendale autasustamisele.

Uuri lähemalt

Arkano 24 H

Red Bull Batalla de los Gallose maailma finaali 2015. aasta võitja Arkano (22-aastane) saavutas eelmise aasta 29. oktoobril vabastiili maailmarekordi. Ta räppis Madridis improviseeritud riime järjepidevalt kokku 24 tundi, 34 minutit ja 27 sekundit.

Vaata reaalajas RedBull TV-st

Red Bull Iznanka

Ainulaadne vene tantsuline teatrišõu, mis loodi koostöös tõusva eksperimentaal-tänavatantsukollektiivi Jacks Garretiga. Lavastus esietendus 2015. aastal, millele järgnes suurejooneline 5 Venemaa linna hõlmav 2016. aasta tuur. Rohkem kui 6000 pealtvaatajal oli võimalus kogeda seda ainulaadset teatraalset esinemist. Etendus sai positiivset vastukaja nii publiku kui ka meedia poolt. Tänu sellele edule jätkatakse tuuriga 2017. aastal.

Uuri Red Bull Iznanka kohta lähemalt

Dans les Abysses @ Red Bull Music Academy Montreal

40 aastat pärast seda, mil olümpialased end esimest korda 1976. aasta suvemängudel vette kastsid, muudeti Montréali olümpiabassein mitmekihiliseks kuuldekeskkonnaks, mis hägustas piirid helide, valguse ja vee vahel. Spetsiaalselt ehitatud helisüsteem hajutas laiali Lorenzo Senni selle tarbeks loodud teosed, Dopplereffekti ja Drexciya DJ Stingray live-esitus liikus läbi veealuste kõlarite ning selleks mõeldud tantsuruumi, muutes Red Bulli muusikaakadeemia 2016 sündmuse ainulaadseks.

Vaata Red Bulli muusikaakadeemiat

Björki digitaalnäitus @ Red Bulli Montreali muusikaakadeemia

Pärast koostöid New Yorgi moodsa kunsti muuseumi ja Londoni Somerseti majaga alustas Islandi ikoon ja innovaator Björk koostööd Red Bulli muusikaakadeemia ning Montréali Phi-keskusega, et esilinastada uut virtuaalreaalsuse filmi. Esilinastus kattus Björki digitaalnäitusega, mida näidati nelja nädala jooksul DHC/ART kaasaegse kunsti sihtasutuses. Näitus, mis oli pühendatud Björki murrangulise audiovisuaalkunsti näitamisele, pakkus sügavat ja interaktiivset pilguheitu ühe tänapäevase huvitavaima muusikalooja mõttemaailma.

Vaata Red Bulli muusikaakadeemiat

Red Bull BC One’i Jaapani laager 2016

Pärast seda, kui üle 40 tantsuringi ja 6 laagriga hooaeg läbi sai, tulid breiktantsijad üle terve maailma kokku hiphop-kultuuri tähistamiseks. Nagoya linnas toimusid nelja päeva jooksul enne Red Bull BC One Worldi finaali erinevad õpikojad, loengud ning lahingud, mis kulmineerusid kauaoodatud viimase võimaluse tantsuringiga – seal selgus, kes saab viimase koha maailmafinaalis. See oli vägev!

Vaata Red Bull BC One’i

Red Bull BC One Worldi finaal, Jaapan 2016

3. detsembril peatus tantsumaailm hetkeks ning pööras pilgu Jaapanisse Nagoyasse, kus Red Bull BC One Worldi tšempioni tiitli eest võtsid mõõtu 16 parimat breiktantsijat. Sündmusel nähti ennenägematut võistlemist, õhkkonda ning muudetud ajalugu, kui Issei kuulutati esimeseks tiitli võitnud jaapani breiktantsijaks.

View Red Bull BC One

Red Bull Culture Clash

2016. aastal viiendat korda toimuv Red Bull Culture Clash jätkas oma maine tõstmist, viies läbi üht kõige teedrajavamat ning põnevamat ideed, mis tänapäeva live-muusikas teada. Londoni O2 areenil läksid enam kui 16 000 pealtvaataja ees võistlustulle neli uut rahvusvahelist tiimi ning etendus teenis nii meedialt kui ka fännidelt rekordilise vastukaja. Independenti poolt viietärnilise arvustuse saanud ning Guardiani poolt „planeedi kõige erutavama muusika“ tiitli saanud sündmuse populaarsus tõusis Facebookis ja Twitteris – seda mainiti 93 000 korda ning BBC Radio 1 kaudu kuulas seda kodudest üle 1,2 miljoni kuulaja. ​

Vaata Red Bulli muusikaakadeemia Culture Clashi

Festivalide hooaeg

Kuue maailma ikoonilisema muusikafestivali eksklusiivse edastajana pakkus Red Bull TV vaatajatele üle maailma võimalust jälgida oma lemmikbände mugavalt otse oma kodust, läbi tööarvuti või mobiilseadme.

Gallanti Grammyle esitamine

Gallanti debüütalbum „Ology“ võeti kriitikute poolt hästi vastu ning see teenis Grammyle esitamise parima urbanistliku kaasaegse albumi kategoorias. Albumil on lugu „Skipping Stones“, mis salvestati Jhene Aikoga Los Angeleses asuvas Red Bull Studios. NPR ütles albumi kohta järgmist: „„Skipping Stones“ tekitab tunde, et erinevad lahknevused sulavad kokku millekski enamaks kui vaid koostisosadeks. Gallanti falsett liigub rebestavalt ja loomuliku intensiivsusega tema kurgust, seda tõmbavad pisut maha trummid, mis muudavad esitluse veelgi erilisemaks. Jhene Aiko mängib traditsioonilise naiselikkuse rollis, kuid laul tundub tõelise vanaaegse duetina – justkui need kaks laulaksid üksteisele. Siin kasutatakse hääli meie psühholoogiliseks manipuleerimiseks samal viisil, mil tarkvara seda teha võib. See on klassika.“ Gallant on 2014. aastast olnud Red Bull Sound Selecti programmi liige ning pöördub veebruaris tagasi Red Bull Los Angelese stuudiosse, et salvestada oma teine album.

Gallant Grammy Nomination

Red Bull Thre3Style

Red Bull Thre3Style World DJ meistrivõistlused on alates 2010. aastast edendanud DJ-kultuuri ning publiku meelelahutust üle maailma. 2016 oli meie võimsaim aasta – tuuritasime rahvusvahelise finaaliga, mis toimus 21 riigis. Igal sündmusel krooniti rahvusvaheline tšempion ning 21 rahvusvahelist tšempionit koos 3 üllatusvõitjaga saadeti Tšiili pealinna Santiagosse võtma osa 7. maailmafinaalist. Terve nädala kestel mängiti Santiago klubides maailma parimat DJ-muusikat ning üks üllatusvõitjatest – Barbadoselt pärit DJ Puffy – krooniti maailmameistriks. Jälgi meid edasi, kui me liigume Poolasse Red Bull Thre3Style maailma VIII DJ-meistrivõistlustele

Vaata Red Bull Thre3Style’i

Vaata kõiki aastaid